Існують загальнодержавні і галузеві правила пожежної безпеки, норми оснащення об’єктів вогнегасниками та інші нормативні документи, які регламентують необхідність спорядження тих чи інших об’єктів вогнегасниками, а також їх види і кількість. Це, що називається, припис. А потрібен вогнегасник для того щоб погасити пожежу на початковій стадії, врятувати людей, майно і кошти, а також виключити неприємності з боку контролюючих органів.

Справа в тому, що в процесі довготривалого зберігання можливе старіння матеріалів, з яких виготовлено вогнегасник (в тому числі усихання полімерних компонентів), через яке можливі витоки газу-витискувача. Можлива і корозія корпусу з подальшою розгерметизацією. Якщо тиск у корпусі буде недостатнім, то вогнегасник не зможе забезпечити належні витрату і дальність струменя вогнегасної речовини. Відповідно, його ефективність знизиться або буде відсутня як така. З часом можливе і погіршення показників якості вогнегасної речовини, якою вогнегасник заряджено. Наприклад, через злежування вогнегасного порошку його подавання може виявитися неможливим. Можливі і механічні поломки/пошкодження, в тому числі зумволені невірним поводженням. Приклад – утворення тріщин у сифонній трубці або її відокремлення від запірно-пускового пристрою. Не виключаємо, що сцену з “піногон-вогнегасником” Ільф і Петров взяли з життя: минуло майже 100 років, але залізо (Fe) залишилося залізом, вуглець (С) залишився вуглецем, а повітря повітрям.

Перша думка – зверніться до “першоджерел” (нормативних документів). Кому ліньки – звертайтеся до нас, підкажемо і допоможемо. А якщо серйозно, то все залежить від типу об’єкта, видів і кількості горючих речовин і матеріалів, наявності електрообладнання під напругою, температури повітря в захищуваних приміщеннях тощо. Нерідко буває “вилка” в можливості вибору. В останньому випадку, якщо ви не маєте відповідних знань, не посоромтеся звернутися по пораду до професіоналів.

Розцінки (принаймні, у нас), залежать від того, як далеко добиратися до вашого об’єкта, який тип вогнегасників, місткість їх корпусів і кількість. Зрозуміло, “оптом” дешевше; ми працюємо “прозоро” і за необхідності готові надати калькуляцію. Торг доречний. Тримати відповідь за конкурентів, особливо за недобросовісних – справа невдячна.

Левова частка у вартості послуг з перезаряджання і технічного обслуговування вогнегасників належить витратним матеріалам (в тому числі пально-мастильним, які потрібні для поїздки). Відповідно, їх ринкова вартість і визначає дороговизну/дешевизну послуг. Оскільки ціни на все це добро по всій країні приблизно однакові, суттєва відмінність (у бік зменшення) вартості послуг може означати виключення транспортних витрат пункту технічного обслуговування (вам однаково доведеться їх покрити, якщо цей пункт “стаціонарний” і ви повезете туди вогнегасники самі). Інша поширена причина дешевизни – недобросовісність підрядника (щоб просто наклеїти етикетки із зазначенням дати проведення технічного обслуговування, великі витрати не потрібні). Довести її можна під час “розтину” вогнегасника (наприклад, візуально, доки нічого не трапилося) або з використанням методів криміналістики та різного роду експертиз (якщо він не спрацює під час пожежі або “рване” сам собою).