Цей тип вогнегасників використовують для нейтралізації загорянь класів A, B1, C і E. До цих класів відносять горіння твердих, знижених твердих речовин, горіння газів, а також горіння рідких нерозчинних у воді матеріалів. Гасити такими порошковими вогнегасниками горючі елементи електроустановок можливо, якщо напруга не перевищуватиме 1000В. Слід зазначити, що ці вогнегасники не придатні для нейтралізації пожеж, що виникають при горінні металів або при горінні речовин, займання яких можливо без доступу кисню.

Вогнегасники порошкові ВП-1 (іноді зустрічається стара назва ОП-1) заряджені вогнегасним порошком з вуглекислим газом або азотом під тиском 16 атмосфер. Для того, щоб була можливість візуальної оцінки працездатності вогнегасника на голівці вогнегасника розташований індикатор тиску. Знаходження стрілки індикатора в зеленій зоні буде свідчити про нормальний робочий тиск у корпусі. У разі збільшення температури навколишнього середовища, стрілка може перейти в жовту зону – це не критично.

Ці порошкові вогнегасники будуть доречні до обладнання в вантажних і легкових автомобілях, сільськогосподарській техніці, протипожежних щитах в гаражах, офісах, квартирах, готелях, майстеренях та хімічних об’єктах. Також вогнегасник підійде для установки на морських і річкових суднах в якості первинного засобу гасіння пожеж. Невеликий розмір ідеально поєднується з високою ефективністю, що дозволяє розмістити його за допомогою кріплень в будь-якому місці, яке здасться найбільш зручним для користувачів.

Використання цього типу вогнегасників протипоказано для гасіння обладнання, більшого з ладу при попаданні порошку, а саме: ЕОМ, електронне обладнання, електромашини колекторного типу, і т.д.

Крім різного роду регламентованих даних на етикетку вогнегасників наносять код виробника, а також тип і марку використаного для зарядки порошку. Дата зарядки вогнегасника відзначається (іноді ручним чином) в нижній частині етикетки.

Всі порошкові вогнегасники, які ми поставляємо відповідають державним стандартам ДСТУ і тех-регламенту про вимоги пожежної безпеки. Вогнегасники проходять всі стадії розробки і постановки на виробництво і, звичайно, проходять сертифікацію в установленому порядку.

Існують певні правила і обмеження по експлуатації вогнегасників.

Забороняється встановлювати вогнегасники біля нагрівальних приладів, з температурою нагріву вище 50 ° С. Вогнегасник не повинен знаходиться під впливом сонячних променів і атмосферних опадів. Використовувати вогнегасник без чеки і пломби забороняється. Чека вогнегасника призначена щоб уникнути само-спрацювання.

Крім того, не допускається застосування вогнегасників на відкритій місцевості проти вітру. При використанні вогнегасника необхідно направляти струмінь вогнегасної речовини так, щоб найбільша концентрація порошку перебувала в зоні горіння.

Що стосується обов’язкових процедур, які володар вогнегасника зобов’язаний виконувати, це – огляд вогнегасників, який слід виконувати як мінімум один раз на рік, а також виконувати перезарядку як мінімум один раз в 2 роки. Однак, якщо порошковий вогнегасник встановлений на дорожньо-транспортному засобі або піддався впливу несприятливих механічних або кліматичних факторів, його необхідно перезаряджати не менше ніж один раз на рік.

Послідовність дій при виникненні пожежі виглядає наступним чином:

  • 1) Наблизиться до вогнища на дистанцію в 2-3 м
  • 2) Тримаючи вогнегасник в вертикальному положенні, висмикнути чеку
  • 3) Направивши сопло на вогонь, натиснути на важіль запірного клапана
  • 4) Відпустіть ручку по закінченню гасіння

Залишити відповідь