Вогнегасник є первинним засобом пожежогасіння і являє собою пристрій для подачі вогнегасної речовини на осередок пожежі. В даний час на ринку досить широко представлені вогнегасники різних типів і габаритів і у споживача виникає питання. – Який вогнегасник з цього різноманіття вибрати? Який вогнегасник потрібен? Багато хто задається питанням як правильно підібрати вогнегасник або «скільки вогнегасників буде необхідно». У цій статті ми з’ясуємо, як вибрати вогнегасник на виробництво, склад або офіс.

Сьогодні двома найпоширенішими типами вогнегасників є порошкові і вуглекислотні. Необхідне розуміння ряду факторів, для того щоб вирахувати необхідну кількість вогнегасників, не особливо вникаючи в пожежні нормативні документи.

Особливості використання та зберігання вогнегасника диктуються властивостями вогнегасної речовини, що міститься в ньому. В першу чергу потрібно звернути увагу на марку вогнегасної речовини. Від неї безпосередньо залежить, які типи пожеж можна буде здолати тим чи іншим вогнегасником. На корпусі вогнегасника буде присутні літери, які будуть відповідати класам пожеж, які вогнегасник здатний згасити.

  • А – тверді горючі речовини;
  • В – рідкі горючі речовини;
  • С – газоподібні речовини;
  • Е – електроустановки під напругою до 1000 В;
  • D – метали й металоорганічні речовини.

Для прикладу, вогнегасник з маркою АВС не використовується для гасіння електропроводки, а вогнегасник ВСЕ не призначений для гасіння паперу або дерева. Дані літери вказані на самому корпусі вогнегасника. Огляньте приміщення і подумайте, що в ньому може горіти.

Вибираючи вогнегасник віддавайте перевагу більш універсальним варіантам або варіантам з кращими показниками. Для будинку з великою кількістю меблів, звичайно, варто підібрати більш легковажну модель, для зручності в разі пожежі. У той час як для виробництва буде доречніше навпаки підібрати більш «важкий» варіант.

Вуглекислотні вогнегасники дорожче тому що, високий тиск потребує товстостінного корпусу, який має більшу вартість. Справа в тому, що застосовуючи порошкові вогнегасники потрібно мати на увазі, що порошок може забитися в важкодоступні місця і його подальше видалення може стати досить проблематичним завданням. У той час як вуглекислотні не залишають після використання будь-яких слідів – охолоджені вуглекислотні опади на предметах просто випаровуються, не приносячи додаткового руйнування. Тому вуглекислотні часто рекомендуються для приміщень з високою ймовірністю загоряння електроніки. В ідеалі в приміщенні повинні бути вогнегасники обох типів: вуглекислотний як допоміжний і порошковий як основний.

Приміщення комплектують вогнегасниками відповідно до вимог технічної документації та правилами пожежної безпеки. Для того щоб отримати приблизну кількість необхідних вогнегасників, можна провести розрахунок з нормативу в 1кг вогнегасної речовини на 25 квадратних метрів площі. (“У відповідності до 25 наказу в офісних приміщення категорій В за відсутності горючих газів і рідин, приміщення категорій Г, Д на 25 м кв 5 кг вогнегасної речовини”). Іноді радять брати трохи більше, для вирішення непередбачених екстраординарних ситуацій (наприклад, при сильному прогресуванні загоряння). При цьому відстань від ймовірного вогнища загоряння до вогнегасника не повинна перевищувати 20-40м (в залежності від типу приміщення).

Промислові та громадські будівлі і споруди повинні мати не менше 2 вогнегасників на поверх. Однак, якщо приміщення обладнане системою автоматичного пожежогасіння, то розраховану кількість вогнегасників можна сміливо половинити.

Залишити відповідь